2.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

Čkyně vstoupila do sezóny vítězně

Branky

5. R. Vojta
První klání v nové sezoně I.B třídy proti sobě seslalo domácí Slavoj Volyně a hosty ze Čkyně. Týmy, které se velmi dobře znají, dělí od sebe pouhých 9 kilometrů, vzájemné souboje vždy slibují kvalitní podívanou i diváckou kulisu. V týmu hostí se toho přes léto moc neudálo, jedinou změnou je odchod Imricha Pinkeho, který odletěl na delší dobu do Austrálie. Zato u domácího týmu nezůstal kámen na kameni, nové vedení, odchody, příchody.

Vojta poslal Čkyni do vedení

Do první velké šance se dostala Čkyně a to v 5. minutě, mezi beky si sběhnul Vojta, kterého našel dobrým pasem Michal Kuneš, první jmenovaný prostřelil domácího brankáře a hosté šli rychle do vedení - 0:1. V 11. minutě přišla další obrovská šance hostí, Klose vyslal po lajně rozběhnutého Krále, ten krásným pasem našel v malém vápně osamoceného Gerolda, toho však fantasticky vychytal Mráz. O další 3 minuty později se opět blýskl domácí brankář, Králova rána mířila do šibenice, ale proti byl Mráz a vyškrábl střelu na rohový kop. V 17. minutě se dostali poprvé do vážnější šance domácí, Miklas nejprve vychytal domácího útočníka, dorážku Tokára pak likvidoval Klose mezi brankovou čárou a malým vápnem. V první dvacetiminutovce jsme viděli tedy velké šance i jednu branku, druhá půlka prvního dějství už nic výrazného nepřinesla Čkyně po většinu času držela míč na svých kopačkách, domácí se k ohrožení branky moc nedostávali.

Hosté si hubené vedení pohlídali

Druhou půlky začali opět lépe hosté, hned po třech minutách vyslal Michal Kuneš svého střídajícího synovce Josefa, ten našel povedeným centrem Gerolda, jeho pokus hlavou ale opět zneškodnil Mráz. V 51. minutě centroval Michal Kuneš do vápna, domácí Brabec zahrál rukou a sudí Klimeš nařídil pokutový kop, míč si postavil Michal Kuneš, svou ránu ale opřel jen o levou tyč! To už si Čkyně zahrávala s ohněm, aktivita domácích nabírala na obrátkách a hosté jen zahazovali šance. V 56. minutě pálil těsně nad domácí Tokár. V 64. minutě se konala opět jen další zahozená tutovka, hostující Chalupa vyslal dobrým pasem na zteč jediného střelce zápasu Vojtu, ten si položil domácího brankáře Mráze, mířil do prázdné branky, ale na poslední chvíli vše na čáře uhasil Brabec! V 75. minutě měl velkou šanci Michal Kuneš po centru Tomana, domácí brankář Mráz ale měl svůj den. V posledních minutách hosté dopláceli na neproměněné šance a trošku znervóznili, domácí však měli jen uzemní převahu, do vážného ohrožení branky už se nedostali a tak po devadesáti minutách ukončil hlavní rozhodčí zápas za stavu 0:1.
Autor: Patrik Krull

SK Čkyně

-

TJ Sokol Stachy

4:0 (2:0)

Kdo by čekal v souboji Čkyně a Stach další vyrovnanou bitvu, tak jako už ji svedly v minulosti několikrát, spletl by se. Domácím tentokrát zápas vyšel na výbornou a Stachy ve 2. kole I. B třídy pohodlně porazili 4:0.Vzájemná bilance Čkyně a Stach hovoří jasně, většinou zápasy končily dělbou bodů, nebo se vyhrávalo nejtěsnějším rozdílem. Ve Čkyni se tentokrát vyrovnaný fotbal nekonal, domácí jasně diktovali tempo zápasu a pohodlně zvítězili 4:0.  Hned v první minutě se k výborné střele z voleje dostal domácí záložník Vojta, po přihrávce od M. Kuneše pořádně provětral rukavice hostujícímu brankáři, který jeho pokus vytěsnil na rohový kop. Ve 12. minutě našel Král naběhnutého M. Kuneše který poslal do vápna výborný centr na hlavu Gerolda, jeho pokus vlétl přímo do pravé šibenice a domácí se po pěkné akci mohli radovat - 1:0. Domácí se po úvodní brance tlačili nadále do šancí, hosté naopak spíš jen bránili, mnoho možností na ohrožení branky se jim nedostávalo. V 38. minutě chyboval na vlastní polovině hostující středopolař Šíp, toho využil Král, vypíchl mu míč, pohotově poslal do brejku M. Kuneše který postupoval na branku zcela sám a zkušeně poslal svůj pokus přesně k tyči - 2:0. Čkyňští ani v posledních minutách prvního dějství neubírali na obrátkách ale další šance se neujaly, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí tým.  Do druhé půle nastoupila Čkyně opět dobře a hostům ze Stach pomalu docházel dech. Domácí aktivní hrou nutili hosty k chybám na své polovině, jedné z nich dokonale využil Vojta, zmocnil se míče ve vápně hostí, skákavý balon se neobtěžoval zkrotit a z jedné poslal pumelici pod víko nejlépe jak mohl, brankář Stach neměl šanci - 3:0. Tato branka měla dát domácím borcům klid na kopačky, ale opak byl pravdou, následující desetiminutovka byla plná nepřesností. V té přišla také největší, dá se říct asi i jediná šance hostů, Martin Šíp poslal tvrdou ránu na Miklase z dobrých 25 metrů, ten byl ale připraven a vyrazil ji na rohový kop. Hráči Čkyně nadále naléhali na branku Stach, do obrovské šance se dostal v 73. minutě stoper Vondrášek, jeho pokus z rohu malého vápna mu dobře zlikvidoval brankář Winter. Další velkou šanci měl v 80.minutě střídající M. Turek, jeho pokus hlavou se ale nevešel jen těsně mezi tři tyče. V 82. minutě dostal míč před vápnem M. Kuneš, narazil si s M. Turkem a následně našel na rohu vápna volného M. Miklase, střídající osmnáctiletý dorostenec zkontroloval postavení brankáře, připravil si míč a jako zkušený mazák technickou střelou poslal míč na zadní tyč - 4:0.  Patrik Krull, vedoucí mužstva Čkyně: "Po zápase ve Volyni jsem říkal, že musíme o trošku zlepšit herní projev. To jsme splnili a dnes zaslouženě vyhráli. Kromě desetiminutové pasáže v druhém poločase vše šlapalo, jak mělo, hráče ze Stach jsme prakticky k ničemu nepustili a aktivní hrou je nutili k chybám. Zápas mohl skončit i větším rozdílem, ale další šance jsme neproměnili a po čtvrté brance už se zápas dohrával jen z povinnosti. Za týden jedeme do Strunkovic, kde budeme chtít na tento výkon navázat."
SK Čkyně - Sokol Stachy 4:0 (2:0)
Branky: 12.Gerold, 38.M.Kuneš, 52.Vojta, 82.M.Miklas.
Rozhodčí: Kollmann - Rous, Zloch. Delegát: Němeček. ŽK: 1:1 (Děd - Dvořák).
Čkyně: P. Miklas - Kuta, Vondrášek, V. Turek, Chalupa - Vojta, Děd, Král (77. M. Miklas), J.Kuneš ml. (55. Toman) - M. Kuneš (81. Had), Gerold (77. M. Turek). Trenér Josef Kuneš st.    Napsal(a) Patrik Krull | Foto Petr Vlasák

TJ Blaník Strunkovice

-

SK Čkyně

1:5 (0:2)

02.09.2017 17:00

4.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

Strunkovice vyfasovaly na domácím hřišti od Čkyně bůra.
Dnes, 13:08V pořadí třetí utkání podzimní části soutěže svedlo proti sobě domácí Blaník Strunkovice a hosty ze Čkyně. Domácí do soutěže vstoupili remízou venku a výhrou doma. Čkyně vyhrála obě utkání a byla před zápasem mírným favoritem. Od prvních minut měla míč častěji na kopačkách, udávala tempo hry a tlačila se do šancí, ukazovala, že dobrý vstup do soutěže není náhodou. V 5.minutě se ocitl v první větší šanci hostující Michal Kuneš, po centru od Krále ale mířil jen těsně nad. V 19.minutě postupoval na branku čkyňský Vojta, byl stažen domácím obráncem, který viděl žlutou kartu. K zahrávání volného přímého kopu se postavil M. Kuneš a tečovanou střelou otevřel gólový učet zápasu - 0:1. Za další tři minuty se radovali hosté podruhé, domácí brankář Turek dostal malou domů, byl atakován Geroldem, první klika mu na hostujícího forvarda vyšla, poté ale nevěděl, co s míčem, kterého se zmocnil právě Gerold, našel volného Krále a ten prázdnou branku trefil přesně - 0:2. Ve 26.minutě měli hosté další dobrou příležitost, Toman se u rohového praporku zbavil obránce, nasadil mu jesle a z boku pokračoval do pokutového území, jeho přihrávka se odrazila před vápno k dobře hrajícímu Dědovi, jehož rána z voleje letěla nad. Ve 33.minutě se u lajny zbavil elegantně M. Kuneš atakujícího obránce, našel centrem ve vápně volného Vojtu, který z dobré pozice mířil hlavou vedle. První poločas už se poté dohrál bez větších šancí. Rychlé snížení nepomohlo Vstup do druhého dějství patřil Strunkovickým, hostující obrana zaspala, nezareagovala na centr domácích do vápna na Pelecha, jenž mířil hlavou přesně - 1:2. Domácí vycítili šanci a přidali na obrátkách, obrana Čkyně hrála ale organizovaně a všechny pokusy eliminovala. Do velké šance se naopak dostali Čkyňští, Gerold poslal v 51.minutě dloubáčkem do brejku Vojtu, domácí brankář Turek však vyrazil jeho pokus na rohový kop. V 55.minutě byl u lajny faulován hostující Toman, volný přímý kop zahrával Král, na jeho centr si ve vápně naběhl bek Chalupa a placírkou poslal z voleje míč přesně k tyči - 1:3. Za další tři minutky měli domácí asi největší šanci na vstřelení další branky - z 30 metrů se opřel do přímého kopu Němeček, rána možná mířila i do branky, hostující brankář Miklas ji však skvěle vytáhl na rohový kop, po němž byl v malém vápně velký závar a nadvakrát zasahoval opět brankář Miklas. V 66.minutě hosté definitivně rozhodli o osudu tohoto utkání, rohový kop zahrál Král na zadní tyč, kde už číhal M. Kuneš a svým druhým zásahem v utkání zasadil domácím další ránu - 1:4. Čkyně po čtvrté brance prostřídala a držela v klidu míč na svých kopačkách. V 80.minutě měli hosté opět k dispozici volný přímý kop z dobré pozice, na hattrick si brousil zuby M. Kuneš, nastřelil ale pouze tyč, míč se ale odrazil k Vojtovi, který pohotově hlavičkou rozvlnil síť po páté - 1:5. Josef Kuneš, trenér Čkyně: „Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který doma moc neprohrává, navíc se posílil o dva kvalitní hráče z Volyně. Na zápas jsme byli připraveni a splnili vše, co jsme si řekli v kabině, kluci hráli výborně, navázali na předchozí utkání a až na výpadek na začátku druhého poločasu, kdy naše obrana zaspala, jsme tým ze Strunkovic jasně přehráli. Daří se herně a hlavně i střelecky. Jsem rád, že brácha a Honza Děd, dva nejstarší a nejzkušenější hráči týmu, odvádí výborné výkony a na to navazují i výkony všech hráčů. Vstup do sezóny se nám zatím daří, kluci trénují, baví je to a to je základ. Mužstvo je dobře poskládané a všichni v týmu věříme, že budeme hrát opět na špici tabulky a předvádět co nejlepší fotbal.

“ Blaník Strunkovice – SK Čkyně 1:5 (0:2)
Góly: 46. Pelech - 20. a 66. M. Kuneš, 23. Král, 55. Chalupa, 80. Vojta. Rozhodčí: Zavadil - Kovařík, Sýkora. Delegát: Pípal. ŽK: 3:3 (Brych, Žurek, Škopek - M. Turek, M. Kuneš, Vojta).
Sestava Čkyně: P. Miklas - Kuta (74. Klose), V. Turek, Vondrášek, Chalupa - Vojta (80. M. Miklas), Děd, Král (80. Had), Toman (60. J. Kuneš) - Gerold (72. M. Turek), M. Kuneš. Napsal(a) Patrik Krull | Foto Petr Vlasák

SK Čkyně
J. Kainc [-] - M. Chalupa [-] , V. Turek [-] , J. Vondrášek [-] , A. Klose [-] - M. Kuta [-] , J. Král [-] (75. M. Turek [-] ) , J. Děd [-] , R. Vojta [-] (88. M. Miklas [-] ) - M. Kuneš [-] (84. J. Fiedler [-] ) , M. Gerold [-] (82. T. Had [-] ) -

SK Vacov B
T. Lácha [-] - Z. Švihel [-] (60. K. Procházka [-] ) , F. Roučka [-] , P. Vastl [-] , V. Hanzlík [-] (73. T. Sova [-] ) , V. Zábranský [-] , A. Bujok [-] , S. Pšenička [-] (46. D. Vítovec [-] ) , A. Jírovec [-] , D. Mikeš [-] , F. Čtvrtník [-]

ŽK: 90. A. Bujok .

Počet diváků: 75. Rozhodčí: Hladík Pavel - KŘÍŽEK Danek, ZLOCH František.

Branky

58. J. Král , 78. M. Chalupa (p.) - 64. F. Duba (p.)

Sestavy

SK Čkyně
J. Kainc [-] (46. P. Miklas [-] ) - J. Král [-] , A. Klose [-] , M. Gerold [-] (68. J. Fiedler [-] ) , M. Kuneš [-] (89. M. Turek [-] ) , J. Děd [-] , J. Vondrášek [-] , M. Chalupa [-] , M. Kuta [-] (83. Š. Friedl [-] ) , R. Vojta [-] (74. L. Toman [-] ) , V. Turek [-]

J. Šilhan [-] - P. Vojtíšek [-] (65. V. Rom [-] ) , M. Glazunov [-] , J. Jalůvka [-] , F. Duba [-] , J. Hrach [-] , D. Marcinko [-] (85. V. Křížek [-] ) , J. Benedikt [-] , T. Glazunov [-] , P. Kohout [-] , P. Masák [-]

ŽK: 30. V. Turek , 49. R. Vojta - 32. J. Jalůvka , 85. M. Glazunov .

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Klimeš Jiří - HUČÍK Michal, ZLOCH František.

SK Čkyně
Patrik Krull, vedoucí mužstva: V dohrávaném prvním kole jsme hostili tým z Dříteně. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v 8. min se hezkým lobem trefil Chalupa. V aktivní hře jsme pokračovali a vytvořili si do poločasu další velké šance které jsme bohužel neproměnili. Vstup do druhé půle byl obdobný, v 58. min jsme neproměnili penaltu a v dalších minutách následovala dvě nastřelená břevna z naší strany. Na konci utkání se dostali hosté do ojedinělého útoku a nastřelili také tyč! Když to shrneme tak vítězství je zasloužené, ale čtyři neproměněné tutovky, penalta a dvě břevna... příště už jedna vstřelená branka stačit na vítězství nemusí.

Sestavy

SK Čkyně
P. Miklas [-] - M. Chalupa [-] , V. Turek [-] , J. Vondrášek [-] , A. Klose [-] - M. Kuta [-] (79. Š. Friedl [-] ) , J. Král [-] (83. M. Turek [-] ) , J. Děd [-] , R. Vojta [-] (62. L. Toman [-] ) - M. Kuneš [-] , M. Gerold [-] (67. J. Fiedler [-] )

TJ Dříteň
M. Lébl [-] - J. Moudrý [-] , V. Pečenka [-] , J. Vanda [-] , R. Vo Son [-] (56. M. Koudelka [-] ) , T. Kovařík [-] , M. Pojer [-] , L. Pfeffer [-] , P. Švejda [-] , O. Moudrý [-] , J. Klimeš [-]

ŽK: 84. T. Kovařík , 86. O. Moudrý .

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Plaček Tomáš - HEINZL Václav, ZLOCH František.

SK Čkyně
J. Kainc [-] - M. Chalupa [-] (66. Š. Friedl [-] ) , V. Turek [-] , J. Vondrášek [-] , A. Klose [-] - M. Kuta [-] , J. Král [-] , J. Děd [-] , R. Vojta [-] (68. L. Toman [-] ) - M. Gerold [-] (77. M. Turek [-] ) , J. Fiedler [-] (78. M. Miklas [-] )

M. Uher [-] - A. Kravčenko [-] , R. Kalčík [-] , M. Hojdekr [-] , O. Pečený [-] , J. Hubáček [-] , Š. Kužvart [-] , L. Martínek [-] , T. Staněk [-] (81. I. Lauda [-] ) , P. Dejmek [-] , J. Kouba [-] (49. V. Holík [-] )

ŽK: 30. J. Děd .

Počet diváků: 68. Rozhodčí: Ryneš Vladimír - KOVAŘÍK Zdeněk, ZLOCH František.

5:0
(2:0)

07.10.2017 16:00

9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

Střelecky rozjeté Lhenice nezastavila ani Čkyně, inkasovala „čistého bůra“

Lheničtí při přesvědčivých výhrách v 7.kole doma se Stachami 7:1 a v 8.kole venku se Strunkovicemi 0:8 nevypálili všechen střelecký prach, neboť tentokrát v 9.kole vyprovodili ze svého hřiště i ambiciózní Čkyni s pětigólovou nadílkou

1. poločas

1.´- nakopnutý míč „ala padající list“ skončil překvapivě na břevně čkyňské branky5.´- dlouhý výkop lhenického gólmana Dvořáka našel na šestnáctce Pořádka, jehož zakončení „z první“ hlavou gólman Miklas, při záměru jeho přehození, vystihl
7.´- provedený trestný kop z výhodné pozice Čkyňskými stačila postavená lhenická obranná zeď  zblokovat
15.´- po faulu na Berana za hranicí vápna, za signálu při rozehrané standardce Ilievem uličkou na Maháka před branku, šli Lheničtí jeho přesnou trefou k tyči do vedení – 1:0
20.´- po další lhenické rozehrané standardce Ilievem, tentokrát na nabíhajícího Prennera do šestnáctky, byl druhý jmenovaný zastaven faulem, píšťalka sudího zůstala ale němá…
28.´- gólmanem Dvořákem vyslaný dlouhý nákop na Pořádka byl jím již efektivně využit, neboť přehození Miklase hlavou mu vyšlo a  usměrněný balón skončil v síti – 2:0
40.´- po zbytečném faulu prováděl hostující tým z výhodné pozice trestný kop, který „olízl“ břevno a jen se štěstím nezapadl do lhenické svatyně

2. poločas

48.´- nebezpečnou střelu ze čkyňské standardky zlikvidoval Dvořák, k míči se po jeho výhozu a následující nahrávce dostal Balica a v úniku potřetí překonal gólmana Miklase – 3:0
56.´- Čkyňským, po chybné rozehrávce, ukradl na půli Balica míč, vybídl ke kontru Pořádka, který se v koncovce nemýlil a posunul stav již na 4:0 pro domácí
58.´- čkyňské obraně opět „pláchl“ Pořádek, v trestném území byl zastaven nedovoleně, sudí ukázal na značku pokutového kopu, avšak po konzultaci s pomeznímn penaltu pro předchozí ofsajd odvolal
78.´- střídající Kolář další nabídkou vyzval do brejku znovu Pořádka, jenž dosaženým hattrickem třetí jeho „trefou do černého“ navýšil vedení Lhenických již na 5:0
81.´- hostující tým měl velice blízko k první vstřelené brance, avšak střelu s gólovými parametry skvěle vytěsnil gólman Dvořák
84.´- domácí provedli poslední střídání, a to Pavla Sýkoru za Davida Kiše. Ledva ten však přišel „na plac“, zranil se. A jelikož Lheničtí již vyčerpali všech pět možných prostřídání, dohrávali závěr zápasu o deseti. To však již nijak neovlivnilo jejich čisté konto stran obdržených branek. V konci zápasu totiž na světelném ukazateli stálo – domácí 5 : hosté 0

Autor: Jan Bumba

SK Lhenice
Václav Mareš, trenér: Na soupeře jsme se dobře připravili. Hráči splnili přesně to, co jsme si před zápasem řekli. Chtěli jsme především eliminovat dva klíčové hráče hostů a díky P.Prenerovi a J.Beranovi se nám to podařilo. Hráči opět ukázali, jakým způsobem bychom se chtěli prezentovat. Na hřišti nechali všechno. Čkyni jsme prakticky nepustili vůbec k ničemu. Hattrickem se blýskl Roman Pořádek a spolu s Romanem Ilievem, Michalem Mahákem a Tomášem Balicou byli pro hosty ze Čkyně určitě noční můrou. Chtěl bych určitě pochválit brankaře i celou obranu za to, že nevymýšleli a hráli to jednoduše, tak jak jsme si řekli. Příští týden jedeme do Sousedovic, kde to nebude určitě jednoduché, ale my se budeme chtít opět dobře připravit.

Branky

15. M. Mahák , 28. R. Pořádek , 48. T. Balica , 56. R. Pořádek , 73. R. Pořádek

Sestavy

SK Lhenice
J. Dvořák [-] - T. Tůma [-] , R. Pořádek [-] (75. D. Lukač [-] ) , R. Iliev [-] (84. J. Abelovszki [-] ) , L. Kopf [-] , P. Prenner [-] , J. Beran [-] , T. Balica [-] , D. Trojan [-] (75. D. Kiš [-] ) , D. Kiš [-] (84. P. Sýkora [-] ) , M. Mahák [-] (75. D. Kolář [-] )

SK Čkyně
P. Miklas [-] - J. Král [-] , A. Klose [-] , J. Fiedler [-] , M. Gerold [-] (75. M. Miklas [-] ) , J. Děd [-] , J. Vondrášek [-] , M. Chalupa [-] , M. Kuta [-] (65. Š. Friedl [-] ) , R. Vojta [-] , V. Turek [-]

ŽK: 19. M. Gerold , 39. P. Miklas .

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Vejčík Vít - KOVAŘÍK Zdeněk, MUZIKA Filip.

0:1
(0:1)
25. M. Kuta (vl.)

14.10.2017 15:30

10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

U Volyňky se hrál nadprůměrný zápas, který pro sebe rozhodlo Lažiště.

První poločas byl ve znamení mírné převahy hostí, kteří vytěžili vedení

Vynikající zápas za ideálního podzimního počasí a před výbornou diváckou kulisou odehráli u Volyňky soupeři bojující o postup do A třídy. Domácí s uzdraveným Michalem Kunešem potřebovali vyhrát, neboť ztráta by pro ně znamenala v boji o postup hodně. Začalo se opatrně, ale svižně. Hráči obou týmů mají rádi fotbal a tak se nehrál žádný zanďour. Jak hostující diváci hlásili, tak dneska to nebude žádné dobývání, ale tempo.

Hosté opět s Hrbkem coby žolíkem na lavičce začali opravdu svižně a poněvadž ani domácí se nenechali zahanbit, byl to od úvodní minuty výborný zápas. Domácí hnali Čkyňští bubeníci a fotbal nabíral obrátky. Hodně se odehrálo ve středu hřiště a snaha o brejky nevycházela. Domácí Kuneš se několikrát ocitl před vápnem, ale jeho střely se míjely účinkem. Hosté hráli rychle po křídlech se snahou o centry do šestnáctky, kde zejména Václav Turek, Děd a Vondrášek měli dobré šance, ale vychytal je Tesař a či zasáhli obránci. Hraje se tempo fotbal, ve 24. minutě se hosté dostali před branku, ale závar odvrací Kuta na rohový kop. Hosté jej hrají na zadní tyč, ale ke vší smůle se Kuta na první tyči málo odrazí, tečuje míč hlavou nad Kaince, který na míč nedosáhne a končí v síti - 0:1.

Domácí byli jak opaření. Na pět minut vypadli ze hry, ale hosté toho nevyužili. Od třicáté minuty začínají domácí srovnávat hru, ale opticky víc mají hosté. Lažištští hrají stále kombinační hru a zejména Volmut a Pěsta své šance neproměnili. Domácí srovnali krok, ale Děd a z dobré pozice Gerold nedali. Poločas končí a domácí mají o čem přemýšlet.

Domácí nevyrovnali

Hrál se dál rychlý fotbal, který se vymykal B třídě. Oba soupeři vyvíjeli zvýšené úsilí. Hrálo se hodně o střed hřiště se snahou rychlé protiútoky. Michal Kuneš, Děd ani Vondrášek nedávají. Domácí jdou pomalu do tlaku. Hosté střídají a posílají na hřiště útočnou hrozbu Hrbka. Ten hned po příchodu se blýsknul tvrdou střelou, ale Kainc v brance domácích ji chytá. Čkyňští tlačí na Lažišťany jak se dá. Získávají převahu, mají tlak, ale stále chybí důraz, překvapivá střela či šudla ze skrumáže.

Hosté posledních deset minut jsou přikovaní na svou polovinu. V dobré pozici se ocitá střídající Klose, ale místo zpracování volí střelu z první, ta jde těsně mimo. O smůle v koncovce se přesvědčili domácí v 76. minutě, Kuneš střílí, Vondrášek se snaží protečovat, ale za již překonaného Tesaře vyhlavičkuje rybičkou Albert. To byla největší šance domácích k vyrovnání, ale ani to nevyšlo. Drama spěje k závěru, hosté zkušeně tahají čas, kouskují hru a domácí se nemohou dostat do závěrečného tempa. Vše končí nastavením, ve kterém se již nic neudálo a tak domácí svému soku ve vynikajícím derby podléhají.

AUTOR: Ladislav Beran

SK Čkyně
Josef Kuneš (trenér): Dnes jsme chtěli vyhrát, ale narazili jsme na velmi dobře hrajícího soupeře. Pro nás zápas o šest bodů. Nám nevyšel zejména první poločas a potom rozhodla koncovka. Jako by se k nám štěstí obrátilo zády. Kluci z Lažiště předvedli svůj typický fotbal, a poněvadž i my jsme přidali kvalitu, byl to pro lidi asi pěkný fotbal, ale bohužel pro nás bez bodového zisku.

FK Lažiště
Josef Raušer (trenér): Jsem spokojen jak s předvedenou hrou, ale hlavně s třemi body. Věděli jsme, co nás v tomto derby čeká. Jsem rád, že jsme to zvládli. Zejména druhá půle, kdy nás domácí mačkali, to byl výborný fotbal. Štěstí dnes stálo při nás a za vůli, bojovnost i nasazení hráčům děkuji.

Sestavy

SK Čkyně
J. Kainc [-] - J. Král [-] , M. Gerold [-] (53. J. Fiedler [-] ) , M. Kuneš [-] , J. Děd [-] , J. Vondrášek [-] , M. Chalupa [-] , M. Kuta [-] (84. L. Toman [-] ) , R. Vojta [-] (69. A. Klose [-] ) , V. Turek [-] , Š. Friedl [-] (84. J. Kuneš [-] )

FK Lažiště
D. Tesař [-] - P. Bízek [-] , P. Brzobohatý [-] (78. P. Holub [-] ) , S. Vávra [-] - M. Sedláček [-] , T. Vokatý [-] (88. J. Mocek [-] ) , J. Macek [-] , J. Volmut [-] , J. Albert [-] - J. Pěsta [-] (63. J. Hrbek [-] ) , J. Linhart [-] (81. M. Stupár [-] )

1. FC Netolice
T. Nárovec [-] - D. Hlavatý [-] , D. Reindl [-] , J. Pivoňka [-] , P. Fux [-] (46. J. Skála [-] ) , S. Šulc [-] , P. Jirkovský [-] (69. F. Rokůsek [-] ) , V. Vlášek [-] , J. Urban [-] , M. Baloušek [-] , J. Lukáš [-]

SK Čkyně
P. Miklas [-] - J. Král [-] , J. Fiedler [-] (86. M. Turek [-] ) , M. Kuneš [-] , J. Děd [-] , J. Vondrášek [-] , M. Chalupa [-] (81. Š. Friedl [-] ) , M. Kuta [-] (68. J. Kuneš [-] ) , R. Vojta [-] (63. L. Toman [-] ) , V. Turek [-] , A. Klose [-]

ŽK: 75. D. Reindl - 39. V. Turek , 55. M. Kuta , 75. J. Král .

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Bezpalec Martin - BUMBA František, HARVALÍK Miroslav.